Dr Michał Pick Dr Michał Pick

Dr Michał Pick - nowy pracownik Instytutu

Od 1 marca br. kadrę naszego Instytutu wzmocnił dr Michał Pick, który został zatrudniony w Katedrze Dziennikarstwa i Badań nad Mediami. Nasz nowy pracownik ukończył studia licencjackie z dziennikarstwa i komunikacji społecznej w naszym Uniwersytecie. Studia na podobnym kierunku kontynuował w Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie uzyskał też doktorat (z wyróżnieniem) na podstawie rozprawy pt. "Wideoklip muzyczny. Charakterystyka gatunku - ewolucja form i treści". Dr Pick ma doświadczenie dziennikarskie (m.in. w prasie muzycznej), ale także jako specjalista ds. reklamy i promocji, redaktor tekstów itd. Prowadził wcześniej zajęcia ze studentami w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Interesuje się muzyką (od bluesa, poprzez liczne podgatunki muzyki rockowej, po muzykę syntezatorową/elektroniczną), sportem, literaturą muzyczną, kinem (zwłaszcza azjatyckim).
Witamy w naszym Instytucie, życząc satysfakcji z pracy ze studentami oraz kolejnych sukcesów naukowych!