Aktualności

Konto Przekorzystne dla Młodych Banku Pekao S.A.

05 czerwca 2018

Wybierz Konto Przekorzystne dla Młodych Banku Pekao S.A. https://goo.gl/mqnBSM i zdobywaj wiedzę z programem rozwoju osobistego OK,GO! Banku Pekao S.A. oraz ICAN Institute, wydawcy Harvard Business Review Polska. 
Przyjdź do Oddziału Banku Pekao S.A. przy ul. Plac Teatralny 4. 
Więcej informacji o Programie na https://goo.gl/N33Exh

Chcesz znać szczegóły? Skontaktuj się z dr. Pawłem Antoszakiem (pawelant@ukw.edu.pl)!

czytaj całość…

Finał konkursu „Misja książka”

16 kwietnia 2018

Komitet Konkursowy rozstrzygnął Konkurs Wiedzy o Książce, Bibliotece i Nowych Mediach dla Uczniów Szkół Średnich. Podobnie, jak w roku poprzednim, honorowy patronat nad wydarzeniem objął Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy prof. dr hab. Jacek Woźny oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Marek Gralik.

czytaj całość…

Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Dziecko i prawo"

10 kwietnia 2018

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Wydział Administracji i Nauk Społecznych zapraszają do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "DZIECKO I PRAWO". Konferencja odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia 2018 r. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

czytaj całość…

W buduarze, czyli o elementach damskiego stroju z XIX wieku

05 kwietnia 2018

W pierwszy Dzień Wiosny odbył się pokaz połączony z wykładem o elementach stroju damskiego z XIX wieku zorganizowany przez nasze Koło. Spotkanie poprowadziła Pani Izabela Andrzejewska - ekspertka z dziedziny damskich strojów historycznych. Pani Izabela wraz ze swoimi modelkami przybliżyła takie kwestie, jak: bielizna kształtująca suknie, przemiany w sylwetkach, efekty odpowiedniego dobrania gorsetu i stelaża.

czytaj całość…

Studencko-doktorancka konferencja naukowa „Środki reakcji prawnej na czyny zabronione”

04 kwietnia 2018

W dniu 13 marca 2018 roku  w Bibliotece Głównej UKW odbyła się studencko-doktorancka konferencja naukowa „Środki reakcji prawnej na czyny zabronione”. Organizatorem konferencji było Koło Naukowe Prawa Karnego UKW  działające przy Wydziale Administracji i Nauk Społecznych. Patronat medialny nad konferencją udzieliło Wydawnictwo „Od Nova”.  W konferencji czynnie uczestniczyło 80 prelegentów z dużych ośrodków akademickich z całej Polski. 

czytaj całość…

Dzień Kobiet na WAiNS

09 marca 2018

6 marca w Auli Copernicanum odbyło się wydziałowe spotkanie z okazji Dnia Kobiet. 
Punktem pierwszym programu był wykład dr Iwony Jastrzębskiej - Puzowskiej pt. „Moda na dworze Króla Słońce, czyli jak ubierano się w Wersal". Następnie wystąpili studenci Wydziału Edukacji Muzycznej, w składzie: Marta Jastrząbek, Michał Maćkiewicz, Dawid Okoński, Bartek Hoppe, Piotr Klimek oraz Adrian Trepka. Na zakończenie Panie z firmy Apis Cosmetics, zapraszały do przetestowania nowych gatunków produktów.

czytaj całość…

Wykład "Profilaktyka i zwalczanie przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności"

09 marca 2018

W dniu 27 lutego 2018 roku o godz. 10.00 w murach Wydziału Administracji i Nauk Społecznych gościliśmy Panią asp. Monikę Herman, która wygłosiła wykład "Profilaktyka i zwalczanie przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności". Studenci administracji nie tylko poznali rodzaje czynów zabronionych godzących w wolność seksualną, ale również procedurę zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. 

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Wydział Administracji i Nauk Społecznych,

ul. Ogińskiego 16, 85-092 Bydgoszcz, tel. 52 323 67 38